Φοιτητικές Δραστηριότητες

Το φοιτητικό σας ταξίδι δεν περιλαμβάνει μόνο το ακαδημαϊκό μέρος στο Κολλέγιο Ανθρωπιστικών Επιστημών – ICPS! Η ψυχαγωγία, η ανάπτυξη των δεξιοτήτων μας, οι νέες εμπειρίες και οι δεσμοί που θα αναπτυχθούν παίζουν καθοριστικό ρόλο στη διάθεση και την ψυχική μας υγεία.

Κοινός μας στόχος στο φοιτητικό σας ταξίδι; H προσωπική, η επαγγελματική και η κοινωνική ανάπτυξη όλων των ICPS MEMBERS!

football-team-pinkfreud

PINK FREUD ICPS F.C. ⚽️

To Κολλέγιο Ανθρωπιστικών Επιστημών – ICPS συμμετέχει στο Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 5×5, που διοργανώνει η Unileague σε συνεργασία με τον ΟΠΑΠ.

Το 2024 οι Pink Freud κατέκτησαν το Κύπελλο Αθήνας!

MASTERMINDERS

Η ομάδα Masterminders έχει ως κύριο σκοπό τον εθελοντισμό και ιδρύθηκε από την ανάγκη των φοιτητών να προσφέρουν στο κοινωνικό σύνολο σε θέματα Ψυχικής Υγείας.

Ο εθελοντισμός, η κοινωνική ευαισθησία και η προσφορά, αποτελούν υπέρτατες αξίες για τη λειτουργία των σύγχρονων κοινωνιών.

Οι φοιτητές του Κολλεγίου Ανθρωπιστικών Επιστημών – ICPS είναι έτοιμοι να προσφέρουν στην κοινωνία μέσα από τις δράσεις τους και να αποκομίσουν νέες εμπειρίες.

Students-Volunteers-Masterminders

"Moodmix" Θεατρική Ομάδα

“MoodMix“, η θεατρική ομάδα του Κολλεγίου Ανθρωπιστικών Επιστημών – ICPS είναι γεγονός!

Οι Moodmix παρακολουθούν ένα πρόγραμμα το οποίο συνδυάζει τεχνικές θεάτρου και ψυχολογίας, έχοντας τη δυνατότητα να εξερευνήσουν νέους τρόπους έκφρασης του συναισθήματος και να εμβαθύνουν στην αυτογνωσία τους.

#good2know: Η σχέση μεταξύ θεάτρου και ψυχολογίας είναι πολύ στενή. Το θέατρο μπορεί να λειτουργήσει ως μέσο έκφρασης και εξέλιξης της ανθρώπινης ψυχής, ενώ η ψυχολογία μπορεί να αναλύει τις συναισθηματικές και συμπεριφορικές αντιδράσεις που προκαλεί η θεατρική εμπειρία.

JOIN US

Είσαι φοιτητής ή απόφοιτος και θες να γίνεις μέλος της ομάδας μας;