Η Εφημερίδα “Ημερησία” για το ICPS

Η καθημερινή οικονομική εφημερίδα Ημερησία παρουσίασε σε ειδικό ένθετό της για την εκπαίδευση το Σεπτέμβριο του 2007 το ICPS.
Μεταξύ άλλων, πραγματοποίησε αναφορά στην ιστορία του ιδρύματος, αλλά και στη φιλοσοφία του. Επίσης, ανέλυσε τα εκπαιδευτικά προγράμματα που προσφέρονται και τις νέες συνεργασίες με ακαδημαϊκούς και επαγγελματικούς φορείς, ενώ φιλοξένησε την ακόλουθη δήλωση του εξωτερικού εξεταστή και καθηγητή του Manchester Metropolitan University, Dr. Paul Wilkins για το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα στην Προσωποκεντρική Συμβουλευτική: «Πρόκειται για ένα άψογο, καλοσχεδιασμένο και, άριστα, εφαρμοσμένο πρόγραμμα, το οποίο παραδίδεται από μια ομάδα επιστημόνων με εξαιρετικές ικανότητες και μεγάλη αφοσίωση… Ένα από τα πιο εντυπωσιακά χαρακτηριστικά του είναι ο τρόπος με τον οποίο οι φοιτητές βιώνουν τη θεωρία και μεταβαίνουν από αυτή στην πράξη και πάλι πίσω».

pce2024

Το ICPS στο επίκεντρο της Παγκόσμιας Προσωποκεντρικής Κοινότητας: Τεράστια η επιτυχία του 16ου Παγκοσμίου Συνεδρίου στην Αθήνα!

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 16ο Παγκόσμιο Συνέδριο Προσωποκεντρικής και Βιωματικής Ψυχοθεραπείας και Συμβουλευτικής  (PCE 2024), το οποίο φιλοξενήθηκε στην Αθήνα, υπό τη διοργάνωση της

«Forensic Days 2024» & «Special Operations Training 2024»

«Forensic Days 2024» & «Special Operations Training 2024» Μια μοναδική εμπειρία που απολαμβάνουν αποκλειστικά οι φοιτητές Εγκληματολογικής / Δικαστικής Ψυχολογίας του Κολλεγίου μας. Το Κολλέγιο πρωτοπορεί στο αντικείμενο της Εγκληματολογικής