Παγκόσμια Ημέρα κατά του Καρκίνου του Μαστού

Η 25η Οκτωβρίου έχει καθιερωθεί ως η Παγκόσμια Ημέρα κατά του Καρκίνου του Μαστού.

Είναι ημέρα πρόληψης, ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης. Οι φοιτητές μας μοίρασαν το διεθνές σύμβολο ευαισθητοποίησης για τον Καρκίνο του Μαστού “Pink Ribbon”, στη γειτονιά μας στο Νέο Κόσμο και κάρτες με το σύνθημα “ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ, ΠΡΟΛΑΒΕ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ”! Στεκόμαστε δίπλα σε όσους παλεύουν με τη νόσο, ενημερωνόμαστε σωστά, κάνουμε τις εξετάσεις μας έγκαιρα! Η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία.

pinkfreud-icps-team-football

Απονομή Κυπέλλου Αθήνας στους Pink Freud!

Η φετινή αποφοίτηση του ICPS έκρυβε πολλές εκπλήξεις και έντονες στιγμές! Η απονομή του Κυπέλλου Αθήνας στην ποδοσφαιρική ομάδα του Κολλεγίου ήταν μία από αυτές.

icps-students-psychology

Παγκόσμιας Ημέρας Ψυχολογίας🎈

Με αφορμή τον ετήσιο εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Ψυχολογίας από τα Ηνωμένα Έθνη (κινητή εορτή), καθιερώσαμε την 27η Μαΐου ως μία ημέρα επαγρύπνησης, δράσης και