Showcasing UK Higher Education opportunities

Constantinos Pappas
Το Κολλέγιο Ανθρωπιστικών Επιστημών – ICPS, συμμετείχε στις εκθέσεις του British Council με θέμα ”Showcasing UK Higher Education opportunities”.

Την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου η έκθεση πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα και την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου στη Θεσσαλονίκη. Στις εκθέσεις παρευρέθηκαν πάνω από 54 κορυφαία πανεπιστήμια και κολλέγια.

Ο κύριος Κωνσταντίνος Παππάς, Πρόεδρος & Γενικός Διευθυντής του ICPS, έκανε παρουσίαση με θέμα “Psychology studies and specialization, recent developments”.

𝐈𝐂𝐏𝐒 – 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐬𝐚𝐟𝐞 𝐩𝐥𝐚𝐜𝐞

🎯Οι σπουδές Ψυχολογίας στο ICPS σε συνεργασία με το University of Central Lancashire, προσφέρουν τη δυνατότητα φοίτησης σε Βρετανικό Πανεπιστήμιο, μένοντας Ελλάδα. Με τα εξειδικευμένα Bachelor και τα πρωτοπόρα Master τα οποία θα σε κάνουν σίγουρα να ξεχωρίσεις!
#icpscollege #uclan #icpsfirst #yoursafeplace #psychologystudies #psychology #psychotherapy #κολλέγιο #Αθήνα

icps.mentalhealthday

Παγκόσμια Ημέρα Ψυχικής Υγείας

Η ψυχική υγεία στην Ελλάδα και την Ευρώπη, όπως αναφέρεται από τις έρευνες και τα δεδομένα του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (WHO), δείχνει την αυξανόμενη ανάγκη