Το Νέο Franchise Bachelor στην Ψυχολογία είναι Γεγονός!

Στις 21 Ιουλίου 2011 άρχισαν οι εγγραφές στο πολυαναμενόμενο προπτυχιακό πρόγραμμα εκπαίδευσης Bachelor of Science (B.Sc.) in Psychology, που προσφέρει το ICPS σε συνεργασία με το University of Central Lancashire (UK). Το νέο πρόγραμμα σπουδών προσφέρεται σε μορφή franchise και συμβαδίζει με τα κριτήρια της Ευρωπαϊκής Οδηγίας 36/2005 για την αναγνώριση των επαγγελματικών δικαιωμάτων στην Ε.Ε. Το πρόγραμμα επιπλέον δίνει τη δυνατότητα εγγραφής στο Βρετανικό Σύλλογο Ψυχολόγων (BPS), μέσω του Individual Basis Application Process, ενώ ανοίγει το δρόμο σε Μεταπτυχιακές εξειδικεύσεις της Ψυχολογίας που προσφέρονται στο ICPS (Συμβουλευτική, Παιδοψυχολογία, Ψυχολογία της Υγείας κ.α.), στο UCLan ή σε οποιοδήποτε άλλο Πανεπιστήμιο του εξωτερικού. Το ICPS, συναισθανόμενο το βάρος που δημιουργεί η οικονομική κρίση, παραμένει πιστό στην οικονομική πολιτική του και προσφέρει το πρόγραμμα αυτό με δίδακτρα μειωμένα κατά 30% σε σχέση με το μέσο όρο παρόμοιων προγραμμάτων στην Ελληνική αγορά.

pce2024

Το ICPS στο επίκεντρο της Παγκόσμιας Προσωποκεντρικής Κοινότητας: Τεράστια η επιτυχία του 16ου Παγκοσμίου Συνεδρίου στην Αθήνα!

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 16ο Παγκόσμιο Συνέδριο Προσωποκεντρικής και Βιωματικής Ψυχοθεραπείας και Συμβουλευτικής  (PCE 2024), το οποίο φιλοξενήθηκε στην Αθήνα, υπό τη διοργάνωση της

«Forensic Days 2024» & «Special Operations Training 2024»

«Forensic Days 2024» & «Special Operations Training 2024» Μια μοναδική εμπειρία που απολαμβάνουν αποκλειστικά οι φοιτητές Εγκληματολογικής / Δικαστικής Ψυχολογίας του Κολλεγίου μας. Το Κολλέγιο πρωτοπορεί στο αντικείμενο της Εγκληματολογικής